En Kolay Hamur İşi Tarifleri

Fırında pişmiş sucuğu ile dışı puf puf milföy pide tarifi

Fırında pişmiş sucuğu ile dışı puf puf milföy pide tarifi En Kolay Hamur İşi Tarifleri
Milföy pide tarifi

Özellikle keyifli kahvaltıların vazgeçilmezi olacak ortası akışkan kaşarı ve fırında pişmiş sucuğu ile dışı puf puf milföy pide tarifi oldukça pratik ve lezizdir. Rendelenmiş kaşarın üzerine sucuk dilimlerinin yerleşmesi sonucu üzerine bolca yumurta sürerek, fırında pişen sucuğun yağının milföy hamuruna akması ve hamurun kabarmasıyla tam bir lezzet şölenine dönüşen milföy pide tarifi için evde bulunan malzemeler yeterlidir.

Milföy Pide Tarifi için Malzemeler

  • Yaklaşık 100 gram rendelenmiş kaşar
  • Dilimlenmiş sucuk
  • Yaklaşık 12 kare milföy hamuru
  • 1 adet yumurta sarısı

Milföy Pide Tarifi Yapılışı

Milföy yapraklarını dondurucudan çıkarın ve bir merdane yardımı ile uzunlamasına düzleyin. Bilindiği üzere milföy yaprakları her sırada 2 yapışık kare olacak şekilde paketlidir. Her sırayı ortadan ikiye kesip merdane ile üzerinden geçin.

Uzun ve ince dikdörtgen haline getirdiğimiz milföy yaprağını iki ucundan büzün ve kenarlarını kıvırın. Kayık şekli yani bildiğimiz pide şeklini alacak.

Daha malzemeleri koymadan çatal yardımıyla ufal delikler açın ortasında. Böylelikle pişen malzemelerin dokusu hamurun içine akacak.

Orasına yumurta sarısı sürün. Yine ortasına rendelenmiş kaşar peynirlerini bolca koyduktan sonra sucuk dilimlerini dizip önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 20 dakika civarında kızarana kadar pişirin.

Tercihen fırından çıkardıktan sonra sıcak servis yapın. Tadı hafif sıcakken bu pideler daha leziz olmakta. Piştikçe dibine sürdüğümüz yumurta kabararak kaşarın yanmadan muhafazalı erimesine ve yağının milföy hamurunun içine akmasına olanak sağlarken ayrıca görüntüsünü oldukça güzelleştirmektedir.

Bu mini pideler için çok fazla uğraşmanıza gerek yoktur. Fırına almadan önce fırının iyice kızarmış olduğundan emin olun ki milföy hamuru ilk ısıyla güzel kabarsın ve hem çıtır hem de puf puf olsun. Talaş böreği lezzetinde sucuklu kaşarlı milföy pide lezzetine bayılacaksınız.

Görüldüğü gibi yapılışı oldukça kolay olan milföy pidenin lezzeti de olağanüstüdür. Lezzeti sevildiğinden ve pratik olduğundan tarifte kaşar ve sucuk kullanılmıştır. Ancak isteğe bağlı kıymalı harç kullanarak kıymalı milföy pide yâda kavurma kullanarak kaşarlı kavurmalı milföy son olarak sucuklu kaşarlı milföy pide tarifi hazırlayabilirsiniz.

Youtube Milföy Yapılışı

Diğer Tariflerimiz

] }

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu