Faydalı Bilgiler

Ballı Kahve Tarifi

Öksürük için geçmeyen durumlarda sıklıkla başvurulan yollardan biri şuruplar ve ilaçlardır. Ancak son dönemde özellikle yurtdışında yapılan araştırmalarda doğal yöntemlerin şuruplar kadar öksürük kesmede başarılı olduğu sonuçları sergilenmeye başlandı.

Ballı Kahve Tarifi Faydalı Bilgiler
BALLI HAKVE

İşte öksürük kesmede son derece etkili, kimyasal ilaçların ve şurupların yerine kullanabileceğiniz en güzel doğal tariflerden biri ballı kahve tarifi olmaktadır. Hazırlaması ve kullanımı son derece pratik olan ballı kahve için 2 malzeme ve açmak için su yeterlidir. 

Ballı Kahve Tarifi için malzemeler;

  • 50 gram doğal bal
  • 7 gram granül ve Türk kahvesi karışımı

Ballı Kahve Yapılışı – 5 gram kadar doğal bal ve 7 gram kahve karışımını bir kabın içerisinde iyice ezerek karıştırarak macun haline getirin – 1 su bardağına sıcak suyu dökün. Yani su miktarı 200 ml olacak. Ardından suyun ilk sıcağı çıkana kadar bir iki dakika bekleyin. – Su hafif ılıdıktan sonra elde ettiğimiz ballı kahve macunundan 1 tatlı kaşığı kadar içine ekleyip tamamen çözünene kadar karıştırın ve sıcak olarak tüketin. – Balın direk olarak kaynar suya eklemenin sakıncalı olabileceğinden suyun biraz ılımasını bekliyoruz. Kalan macunu kapalı kapta muhafaza ederek sonraki durumlarda tekrar aynı oranda kullanabilirsiniz. 

Öksürük için boğazları yumuşatmada etkili ballı kahvenin ayrıca lezzeti de güzel olup içimi hoştur. Tarifini verdiğimiz ballı kahve faydaları arasında en önemlisi haliyle öksürüğü kesmesidir. Sadece 3 malzeme ile kolayca hazırlanabilmektedir. Normal kahve gibi düşünüp süt kreması yada tozu gibi ekstra malzemeler eklemeyiniz. Ballı kahve tarifi için kullanımı ve açılımı kolay olması için genellikle granül kahve yani Nescafe kullanılsa da Türk kahvesinin vücuda olan faydaları çok fazla olduğu için aynı oranda Türk kahvesi ve granül kahve kullandık. 

Ayrıca öksürük kesmek için doğal bal kullanımı önemlidir. Bu yüzden ballı kahve

tarifi için elinizden geldiği kadarıyla doğal bal kullanmaya özen gösterin. Geçmeyen öksürük yada kuru öksürükten muzdarip seniz ballı kahve tarifi size iyi gelecektir. Öksürük şurubu yerine kullanabilir ve her kullanımda kolayca hazırlayabilirsiniz. Kahvenin antioksidan özelliği ve balın bağışıklığı güçlendirici etkisiyle de bağışıklığınızı arttıracaktır.

Diğer Tarifler

] }

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu