Churchill TarifiFaydalı Bilgiler

Churchill Evde Nasıl Yapılır?

Limon, maden suyu ve tuzun muhteşem birleşimi Churchill evde nasıl yapılır bilmiyorsanız tam lezzeti ile Churchill tarifi sizlerle. Bu mükemmel tarifi kaçırmayın. 

Churchill Evde Nasıl Yapılır? Churchill Tarifi Faydalı Bilgiler
Churchill evde nasıl yapılır

Churchill yapımı için asit oranını düşürmek istiyorsanız maden suyunu eklemeden önce şişesini çalkalayıp asidinin gitmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda vücudun hararetini kesici özelliği ile sıklıkla tercih edilen içecek Churchill yapımı son derece kolaydır. Churchill temelinde taze sıkılmış limon suyunun maden suyu ve tuz ile buluşması sonucu yapılan son derece pratik ve leziz bir içecektir.

Churchill Tarifi için Malzemeler

– 1 adet limon

– 1 şişe sade soda

– 1 çay kaşığı tuz

Churchill Soda Limon Tarifi Yapılışı

  • 1 adet limonun taze olarak sunu sıkıyoruz.
  • İçeceği sunacağımız bardağa önce limon suyu ardından tuz ekleyip bir tur karıştırıyoruz. Böylelikle tuz, sodanın içerisinde bir miktar çözülecek.
  • Sodayı azar azar köpürtmeden ekleyip tekrar karıştırdıktan sonra Çörçilimiz hazır servis yapabilirsiniz afiyet olsun.
  • Üzeri köpüklü, özellikle yaz aylarının favori içeceklerinde biri olan Churchill’i hazırlama işte bu kadar kolay.

Churchill Faydaları ve Zararları

Churchill çok fazla tüketildiğinde haliyle içerisinde tuz bulunduğundan tansiyonun yükselmesi gibi başlıca sorunlara sebep olabilir. Buz gibi soğuk içecek haline gelmesi için ekstra buz ilave ederek servis yapmanız mümkündür. Faydaları kadar zararları da bulunan Çörçil’i kararında tüketmek önemlidir.

Churchill Evde Nasıl Yapılır? Churchill Tarifi Faydalı Bilgiler
Limonlu Churchill

Bu leziz içecek ismi Churchill tarihi ise İngiltere’nin tarihe geçmiş başbakanlarından Winston Churchill’e dayanmaktadır. Churchill özellikle alkolü fazla alanlar için bu sarhoşluk (akşamdan kalma etkisi) ve ağırlığın kısa sürede geçmesi için tuz, limon ve maden suyunu karıştırılması sonucu meşhur olmuştur. Ülkemizde churchill içecek olarak bilinir. Nitekim Çörçil, genellikle alkol sonrası etkilerin kısa sürede gitmesi için tüketilmektedir. Bunun haricinde Çörçil mide bulantısına iyi gelirken enerji arttırıcı özelliği bulunmakta.

  • Ancak alkol kullanmayanların bile severek tükettiği içeceklerden biri haline gelen Churchill, artık cafe ve restoranların menülerine girmiş ve vişneli çörçil gibi farklı seçeneklerde sunulan, sevilen bir içecek haline gelmiştir.
  • Churchill içmenin faydalarından biride buhar yada sauna sonrası vücudun sıvı kaybetmesi sonrası da Churchill içmek hem harareti düşürücü hem de yapı taşlarını geri kazandırıcı etkileri bulunmaktadır. Churchill tarifi hakkında birde buraya bakabilirsiniz.

Diğer Faydalı Tarifler

FAQ

Tipik bir Limonlu Churchill (sodayla karıştırılmış, genellikle nane ve limon dilimleriyle süslenmiş limonata) porsiyon başına yaklaşık 50-100 kalori içerir. Kesin kalori sayısı, belirli içeriklere ve eklenen şeker miktarına bağlı olarak değişebilir. Eğer taze sıkılmış limon suyunu minimum şekerle kullanırsanız kalori sayımı bu aralığın alt ucunda olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu