En Kolay Milföy Pasta Tarifi

841 views

En Kolay Milföy Pasta Tarifi

Bu gün sizlere çok kolay ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz ve porsiyon halinde dilimleyerek servis edebileceğiniz milföy pasta tarifini paylaşıyoruz. Bu tarifimiz tamamen hazır malzemelerden yapılıyor bu yüzden mutfakta fazla vakit harcamanıza da gerek kalmıyor. Siz hazır malzeme olduğuna bakmayın talimatları birebir uyguladığınızda çok lezzetli ve harika görünüşü ile mükemmel bir pasta oluyor. Bu pastanın zor yapılanı yani tüm malzemelerini kendinizin hazırlayacağınız kısmı da var elbet ama sitemizin ziyaretçilerinin kolay tarif istemeleri üzerine hazır malzemeler tercih ettik, belki başka bir zaman tüm malzemeleri kendinizin harcayacağı tarifi de buradan paylaşırız.

Sözü fazla uzatmadan hamur işlerini ve pastalarını kendi yapmayı sevenler için hazırladığımız milföy pastası tarifimize geçelim.

Bu tarifte kullanacağımız milföy hamuru ve pasta kremasını hazır kullanıyoruz. bir de krem şantiye ihtiyacımız var oda hazır bir malzeme zaten.

En Kolay Milföy Pastası İçin Malzemeler

  • 1 adet milföy hamuru
  • 1 paket hazır toz pasta kreması
  • 1 paket sıvı krema

En Kolay Milföy Pastasının Yapılışı

En kolay milföy pasta yapmak için marketten donuk olarak aldığınız milföy hamurunu oda sıcaklığına gelene kadar yumuşaması için dışarıda bırakın. Çözülen milföy hamurunu dikkatlice açın ve her biri birbiri ile eşit büyüklükte olan dikdörtgen şekline getirin ve fırın tepsisine yağlı kağıt serip düzgünce yerleştirin ve önceden ısıtılmış 160 derece fırında hafif kızarıp içini çekene kadar pişirin ve fırından çıkartıp soğumaya bırakın.

İkinci aşamada hazır toz pasta kremasını üzerindeki talimatlara uyarak çırpın. Aynı şekilde bir paket sıvı kremayı da içine bir kaşık toz şeker ekleyip mikserde köpük olana kadar çırpın ve bunun bir kısmını ilk hazırladığınız kremaya katıp karıştırın bu işlem hazır kremaya lezzet katacaktır. bir kısmını da üst süslemesi için ayırın.

Tam olarak soğuyan milföy hamurlarından bir tanesini düzgün bir tepsiye yerleştirin ve üstüne sıkma torbası ile hazırladığınız kremadan düzgünce her yerine eşit miktarda sıkın ve ikinci hamuru üzerine yapıştırıp tekrar krema sıkıp son hamuru yerleştirin. Son olarak üstüne de spatula ile kalan sıvı krema ve şeker karışımını sürüp istediğiniz şekilde süsleyin.

Hazır olan milföy pastasını dolapta soğutun ve istediğiniz ölçülerde porsiyonlara dilimleyip soğuk olarak servis edin.

Afiyet Olsun 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın