Bardakta Kolay Sufle Tarifi

1.648 views

Bardakta Kolay Sufle Tarifi

Canınız tatlı çektiğinde veya beklenmedik bir zamanda misafiriniz geldiğinde dışarı çıkıp hazır almaya üşendiüniz bir zamanda imdadınıza yetişecek bir tatlı tarifi daha sunuyoruz. Bu tatlının sufle oluşu da az önce sıraladığımız durumlar için en ideal bir tatlı keyfi olduğunu düşünüyoruz. çabucak hazırlayıp mikrodalga fırında pişirebileceğiniz enfes sufle tarifi ile acil durumlarda ikramlık arama derdinden kurtulabileceksinz.

Peki bardakta kolay sufle tatlısı nasıl yapılır ? tarifimizin içinde detaylarını bulacağınız sufle tatlısını isteyen herkes evinde kolaylıkla yapabilir tabii mikrodalga fırını olanlar. Normal fırınlarda da yapılabilir ama normal fırınlarda bardakların çatlama riski vardır alüminyum kaplarınız varsa normal fırında da pişirebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun. İşte Bardakta kolay sufle tarifi:

Bardakta Kolay Sufle Tarifinin Malzemeleri

  • 1 adet yumurta
  • 1 tablet bitter çikolata
  • 1 paket kakao
  • 1 bardak pudra şekeri
  • 1 çay bardağı sıvıyağ
  • 1 çay bardağı un

Bardakta Kolay Sufle Tarifinin Yapılışı

Bitter çikolata haricindeki tüm malzemeleri bir kabın içinde çırpın.

Daha sonra evinizde bulunan kupa bardaklarını yağlayarak bardakların içine bir miktar sufle hamurundan koyun. Daha sonra bitter çikolatadan parçalar kopararak içine koyun ve bardaklara biraz daha sufle koyarak çikolatanın üstünü kapatın.

Son Olarak Mikro dalga fırında 15 dakika pişirin. Servis tabağına ters çevirerek bardaktan çıkartın ve fazla soğutmadan afiyetle yiyin sevdiklerinizle paylaşın.

Afiyet Olsun 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın